O filmu

Milovala zločince. Je to zločin? Výpravné válečné🡕 drama o vztahu legendární české herečky Lídy Baarové s nacistickým ministrem propagandy Josephem Goebbelsem. Velký příběh o slávě a pádu, lásce a zradě, vině a trestu ve vyhrocené době.

Mladá česká herečka Lída Baarová, doma už slavná, je v roce 1934 poprvé pozvána do filmových ateliérů Babelsberg v Berlíně, považovaných za evropský Hollywood. Točí se tam Barcarole, budoucí blockbuster. Po počátečních potížích se špatnou německou výslovností však v roli exotické krásky nakonec okouzlí celý štáb a po premiéře i davy fanoušků v celém Německu. Tisk ji vynese na titulní strany jako jednu z nejkrásnějších žen Evropy.

Nikdo v té době nemá ani ponětí o tom, co nástup německých nacistů k moci způsobí. Natož sama Lída. Užívá si slávy i náklonnosti Gustava Fröhlicha, tehdejšího idolu všech německých žen. Ten je nejen jejím partnerem před kamerou, ale stan🡕 e se i jejím milencem. Obdiv neskrývá ani sám Hitler, který po návštěvě ateliérů Baarovou nečekaně pozve k soukromé audienci Říšském kancléřství. Hvězda Baarové strmě stoupá.

Lída s Fröhlichem se nastěhují do luxusní vily na prestižní berlínské adrese. Aniž tuší, že mají tak významného souseda –pána filmového průmyslu, ministra propagandy Goebbelse. Goebbels je k sobě začne zvát na vyhlášené večírky za účasti umělecké i politické smetánky. A při nich postupně vtahuje Baarovou do svých "ďábelských" sítí. Fröhlich žárlí a Lídu varuje: "Je to kulhavý, nebezpečně inteligentní skřet, kterému žádná žena neodolá..." Po jednom z mnoha dalších žárlivých výstupů ji vyžene z domu.

Na tuto příležitost čeká bezhlavě zamilovaný Ďábel. Chce se kvůli Lídě vzdát úplně všeho –rodiny, kariéry, Říše. Baarová odmítne lukrativní nabídku na dlouhodobé angažmá v americkém Hollywoodu, zůstane v nebezpečném Berlíně a nové lásce nezvladatelně propadne. Zásadní otázku, zda je možné milovat zločince, si bude klást až za pár let a pak po celý zbytek života.

Hitler na základě proseb Goebbelsovy manželky rozkáže svému vrcholnému ministrovi, aby ukončil skandální, s velkoněmeckými ideály neslučitelný vztah s Baarovou. Goebbels protestuje, ale po Hitlerově hysterickém nátlaku své rozhodnutí i lásku zavrhne. Baarové je zakázáno hrát v německých filmech a nesmí opustit Říši. Během otřesné Křišťálové noci v roce 1938 se jí však podaří uprchnout zpět do vlasti, kde pak během krátké doby natočí ještě několik úspěšných filmů. Po německé okupaci Československa ale musí před nacisty opět prchat.

Když skončí válka, vrací se plná nadějí do osvobozené Prahy. Zde ji však čeká jen výsměch a ponížení i od blízkých kamarádek-hereček, které jí ještě nedávno úspěch v Německu záviděly. Brzy je uvězněna jako kolaborantka. To pravé peklo ji ale teprve čeká...

Film dnes lze zakoupit na DVD se slevou🡕 již od 89 Kč.